Konfirmander 2019

Pindstrupskolen
Lørdag den 27. april kl. 10.00 i Pindstrup Kirke
v/sognepræst Mariann Kristiansen
Anders Dandanell Øe

Marienhoffskolen.
Lørdag den 11. maj kl. 10.00 i Pindstrup Kirke
v/sognepræst Tina Skov Løbner
Andreas Hjarnø Nyholm Hansen

Marienhoffskolen, 7.A.
Lørdag den 11. maj kl. 10.00 i Marie Magdalene Kirke
v/sognepræst Torben Jensen
Elias Tosterud Kvist
Emilie Munk Bager
Jonas Veje Stevnhoved
Luka Greve Busk
Mathilde Broberg Cramer
Sarah Skjødt Pedersen
Sebastian Prang Bjerkely

Marienhoffskolen, 7.B.
Lørdag den 11. maj kl. 11.45 i Marie Magdalene Kirke
v/sognepræst Tina Skov Løbner
Bertha Gyldenvang Engelund
Emilie Verner-Lassen
Jonas Fougstrup Pedersen
Joy Lunddal Fyrst Berg
Line Buus Hansen
Loke Bruun Vangsted Johansen
Mathias Fjord Iversen
Mathias Kjær Sørensen
Mathias Østergaard Rasmussen
Mathilde Vangede Jensen
Noah Lindblad Bækgaard
Noah Lykkeberg Toft
Tue Munk-Hind
Vera Steffenie Sørensen Foss
Victor Nielsen Bjerregaard
Noah Nielsen Dahlerup

Pindstrupskolen
Søndag den 12. maj kl. 9.30 i Pindstrup Kirke
v/sognepræst Mariann Kristiansen
Lucas Søgaard-Hansen
Lucas Guul Christensen
Viktor Velling-Lyngs
Villiam Velling-Lyngs

Pindstrupskolen
Søndag den 12. maj kl. 11.30 i Pindstrup Kirke
v/sognepræst Mariann Kristiansen
Rasmus Birk Brøgger
Rasmus Bagger Sørensen
Johannes Emil Rønn
Christian Alexander Kjærgaard Jørgensen
Martin Aagaard Nymand
Marie Degnbol Pilgaard Kristensen
Frederik Maier Gottlieb

Ryomgård Realskole, 7.A.
Fredag, store bededag den 17. maj kl. 10.00 i Marie Magdalene Kirke
v/sognepræst Tina Skov øbner
Anton Oliver Meller Nielsen
Caroline Lund Cramer-Hansen
Elisabeth Wongsaprom Friis Olsson
Emmelu Engbirk Løkke Nørring
Frederik Friis Jensen
Ida Okbo Jakobsen
Josefine Bach Andersen
Juliane Hansine Skov Løbner
Kamilla Illum Sloth
Laura Kristensen
Louie Lerke
Malene Holt Enøe
Ninna Marie Meller Nielsen
Søren Hovmann Mikkelsen
Tilde Frøsig Stengaard
Ture Bjerkø

Ryomgård Realskole, 7.B.
Fredag, store bededag den 17. maj kl. 11.45 i Marie Magdalene Kirke
v/sognepræst Torben Jensen
Alexander Zemljakov Houstrup
Amanda Hjorth Fredriksen
Caroline Høegh Blach
Frederikke Guldmann Ventzel Rasmussen
Jakob István Krogh
Jeppe Duch
Julie Bang Christensen
Julie Kirstine Laier
Laura Brønd Westergaard
Magnus David Thuesen
Malou Høberg Andersen
Marc Damsgård Fabricius
Maria Bertelsen
May Hyrum
Mette Kjær Poulsen
Natascha Lykke Jensen
Oskar Kronholm Sølvsten
Thea Marie Schnoor Lindgaard

Torsdag, Kristi Himmelfartsdag den 30. maj kl. 11.00 i Koed Kirke
v/sognepræst Tina Skov Løbner
Tobias Rosendahl

Stemningsbilleder fra Kirken
  • Marie Magdalene-Koed pastorat


    Kirkekontor:
    Bøjstrupvej 17,
    8550 Ryomgård,
    86 39 40 43
    Webteam:
    biba@km.dk
    tisl@km.dk
    johannessentrine@gmail.com